Dąbrowica nocą

Jurek Krukowski

Jurek

Trener, zawodnik, kolega, drugi ojciec FC Dąbrowicy- 

 

Jurek to przede wszystkim doskonały zawodnik konkurencji wkkw. Ma w swojej karierze wiele wspaniałych osiągnięć na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Mistrz Polski seniorów w wkkw z roku 2006, srebrny medalista z 2007, uczestnik Mistrzostw Europy w wkkw oraz Mistrzostw Świata młodych koni w tej samej konkurencji.
Swoje wieloletnie doświadczenie jeździeckie przekazuje swoim uczniom, jako trener. Jego sposoby prowadzenia lekcji są oparte nie tylko na własnym doświadczeniu, ale i na wiedzy, którą pogłębia do dnia dzisiejszego uczestnicząc w wielu klinikach, kursach i innych tego typu imprezach doszkalających. Teoria oraz ciągłe starty, jako czynny zawodnik, który ma cały czas "to czucie", tak potrzebne w naszej dyscyplinie, daje optymalny, rzadko spotykany w Polsce zestaw.
Podstawą, jaką uczy, jest w wkkw doskonałe ujeżdżenie konia. Tu wiedza trenera nie ogranicza się tylko do niezbędnego minimum. To właśnie Jurek był na ostatniej Olimpiadzie w Hong Kongu, jako szkoleniowiec jedynej polskiej dresażystki startującej w parajeździectwie.

Wysoka kultura osobista Jerzego oraz znajomość psychologii konia przekłada się dodatkowo, na jakość prowadzonych przez niego treningów.
Nietuzinkowe jest to, że skorzystać mogą z tego nie tylko Olimpijczycy, ale również "zwykli śmiertelnicy", którzy chcą świadomie rozwijać swoje umiejętności porozumienia z koniem.

Nasza znajomość sięga czasów, kiedy o FCD nawet nie myśleliśmy, ale to właśnie Jurek był przy narodzinach pomysłu jej powstania. Od samego początku wspierał nas w jego realizacji, dając szereg ciekawych uwag i praktycznych rozwiązań. Dzięki jego wiedzy i wsparciu "duchowym" nie baliśmy się podjąć budowy ośrodka.

Jarek.