Dąbrowica nocą

Wspaniałe wyniki juniorek UKS Akademia Jeździectwa na początku sezonu 2014

Wyśmienicie rozpoczęły sezon startowy młode zawodniczki naszego klubu. Tuż przed początkiem rywalizacji na otwartym terenie sprawdziły swoją formę w zamykających sezon halowy Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w Aromerze w skokach oraz tydzień później w Halowym Pucharze Polski w Jaszkowie.

 

W ostatni weekend marca w rywalizacji regionalnej nasze juniorki wywalczyły trzy medale, w tym dwa złote.

W silnie obsadzonej grupie kucy C zwyciężyła 12 – letnia Dominika Tomkiel na Silvertops ASS, prezentując bezbłędne przejazdy w obu półfinałach, finale i rozgrywce. Mimo krótkiego „stażu” tej pary podczas przejazdów zupełnie nie było tego widać, a Sylwek , w swoim stylu, pokazywał zaufanie do zawodniczki, oddając pewne skoki.

Złoty medal w grupie Dzieci II zdobyła o rok starsza od Dominiki, Hania Pogodzińska na Merido. Para ta również nie miała ze sobą dużego stażu, choć osobno to zawodnicy już doświadczeni. Dobra i płynna jazda dała zwycięstwo w tej grupie.

Brązowy medal w grupie kucy D zdobyła piętnastolatka Zosia Pogodzińska na Faworku. Choć para ta ma największe doświadczenie, nie ustrzegła się kilku błędów. Był to, co prawda, pierwszy start Faworka po zimowej przerwie i jego prowadzenie w parkurze pozostawiało jeszcze wiele do życzenia.

Zdjęcie: Szalone MWiM! 3 msc. <3<br />
#turboFawor #kucyczegnajaranynawszysto #dzikiFawor #takiszport

Największy jednak sukces, osiągnęła tydzień później w Jaszkowie Michalina Prowotorow na Speennwey Memento wygrywając grupę kucy C w Halowym Pucharze Polski !!!

Ta najmniej doświadczona z naszych zawodniczek 13 - latka pojechała do Wielkopolski bez presji walki o najwyższe trofea, ale jej spokojna i wyważona jazda „wystarczyła” do wygranej i osiągnięcia życiowego sukcesu. Drugą połowę dołożył oczywiście bardzo doświadczony Szpinak, który pierwszy raz w swojej długiej i bogatej karierze zdobył najcenniejszy medal w skokach kucy grupy C.

W tej samej rywalizacji brała udział nasza złota para z Aromeru, czyli Dominika i Silvertops ASS. Przypadkowa zrzutka w pierwszym nawrocie finału pozbawiła szans walki o medale, ale piąte miejsce tej pary w najliczniej obsadzonym konkursie nalezy uznać za sukces.

Wszystkim naszym juniorkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozpoczynającym się sezonie otwartym w skokach i wkkw.