Dąbrowica nocą

Bogusławice Nasze !!!!

  W praktycznie ostatni weekend maja pojechaliśmy na zawody wkkw do Bogusławic. Odbywały sie tam  konkursy krajowe od LL do P oraz eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na kucach i dużych koniach.

 

Reprezentacja naszego klubu była bardzo liczna. W eliminacjach do Olimpiady „wystawiliśmy” cztery pary, dwie w kucach( Michalina i Speenway oraz Dominika i Silvertops) i dwie w koniach ( Zosia i Portos oraz Hania i Merido). W konkursie LL zadebiutował Adam Semczuk na Meskalu, a w L  wystąpił Jarek na Naomi.

Wynki naszych reprezentantów były więcej niż bardzo dobre.

 W eliminacjach kuców do OOM zwyciężyła Michalina Prowotorów, która prowadziła już po ujeżdzeniu i zakończyła zawody z wynikiem z czworoboku.Trzecie miejsce zajęła Dominika Tomkiel, która również nie miała błędów na parkurze i w krosie.

 W dużych koniach wyniki w eliminacjach były jeszcze lepsze. Piewrsze miejsce zajęła Zosia Pogodzińska przed swoją siostrą Hanią, która była druga. Tu następowały małe roszady, bo po czworoboku Hania była przed Zosią, ale jeden błąd na parkurze zamienił siostry miejscami.

Jarek w konkursie L zdobył trzecie miejsce przejeżdżając czworobok, który został dobrze oceniony, z jedną zrzutką na parkurze oraz czysym i w normie czasu krosie.

Najmniej szczęścia miał Adam, który na debiutującym w wkkw Meskalu zakończył zawody eliminacją w krosie na OSTATNIEJ przeszkodzie. Szkoda, że Meniek jej nie skoczył, bo ukończenie zawodów byłoby dużym sukcesem tej pary, a tak zostało trochę niedosytu.

Nie mniej gratulacje należą się całej ekipie łącznie z luzakami, a w szczególności wszystkim dziewczynkom, które bardzo dobrymi występami powinny zapewnić sobie udział w finale Olimpiady, który odbędzie sie w lipcu w Strzegomiu.

Kilka ciepłych słów trzeba napisać też o Naomi, która zwłaśzcza w krosie imponowała pewnymi skokami, utwiedzając swoich sympatyków o zdolnościach do wkkw.