Dąbrowica nocą

Zawody wkkw 22 sierpnia 2015 w Dabrowicy

W sobotę 22 sierpnia zadebiutowaliśmy w roli gospodarzy zawodów jeździeckich w naszym ośrodku w Dąbrowicy. Poprzeczkę zawiesiliśmy sobie dość wysoko, gdyż od razu podjęliśmy się organizacji imprezy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego – naszej ulubionej dyscyplinie. Jednocześnie wyniki rywalizacji zaliczone zostały do Otwartej Ligi Mazowsza w WKKW jako jej IV eliminacja.
Rano zawodnicy wystartowali w próbie ujeżdżenia i skoków, a po południu zmagali się na trasie krosu
W sumie rozegrano trzy klasy, od mini LL do L. Ich stopień trudności przeznaczony był przede wszystkim dla mniej doświadczonych zawodników i młodych koni.
Do Dąbrowicy przyjechało blisko 30 par , głównie z Mazowsza, ale gościliśmy także zawodników z Lubelszczyzny.
Ze swoimi młodymi wierzchowcami przyjechali znani polscy wkkwiści, miedzy innymi Piotr Piasecki i Dariusz Sulowski. Ich ogromne doświadczenie zaprocentowało zwycięstwem w klasie odpowiednio L i LL.
Najliczniejszą jednak grupą były dzieci i młodzież, którzy zdominowali klasę mini LL oraz dzielnie walczyli w wyższych konkursach.
Wysokie 3 miejsce w klasie L zajęła reprezentantka naszego klubu Michalina Prowotorow na kucu Spinway Memento. Tuż za nią uplasowała się kolejna nasza zawodniczka, doświadczona Zosia Pogodzińska debiutująca w zawodach wkkw na nowym koniu Szachraj. Szósta w tym konkursie była Hania Pogodzińska dosiadająca młodej klaczy Riposta.
Dzielnie walczyli również nasi reprezentanci w klasie mini LL. Bardzo udany debiut zaliczyła Alicja Waszczuk na swoim młodym i niedoświadczonym Ulisesie zajmując trzecie miejsce. Z rywalizacji wycofana została nasza para Dominika Tomkiel i A grupowy kuc Beniamin, która prowadziła po ujeżdżeniu i skokach, ale z założenia nie miała wystartować w próbie krosu. Beniamin to kucyk o wzroście 123 cm. Klasę tę wygrał Maurycy Wyżykowski na Marsylii z licznie reprezentowanego na naszych zawodach klubu SKJ Grobice.
Mimo naszych debiutanckich obaw zawody przebiegły bardzo sprawnie i w miłej atmosferze. Słowa uznania usłyszeliśmy między innymi od Piotra Piaseckiego, który chwalił organizację zawodów, a zwłaszcza edukacyjne walory próby terenowej.
Na dąbrowickim krosie zbudowaliśmy miedzy innymi: włoską górkę, bankiet, przeszkodę wodną, rowy i hyrdy.
Zawody nie odbyłyby się bez pomocy wielu osób i organizacji. Dziękujemy za wsparcie:
- WMZJ
- Miasto Stołeczne Warszawa
- Stowarzyszenie Szwadron Jazdy RP
- SKJ Potęga
- Iwona i Adam
I jeszcze paru innym osobom 

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób oficjalnych za sprawne przeprowadzenie zawodów.

Ewa i Jarek Pogodzińscy