Dąbrowica nocą

Zmiany w naszym stadzie.

Na początku czerwca 2010 roku nasze stado zmieniło proporcje damsko - męskie.

Mila wyjechała na Mazury na urlop hodowlany, gdzie będzie pokryta i zostanie do momentu odchowania źrebaka. Będziemy ją odwiedzać pod Ostródą u Pana Michała Saneckiego - hodowcy naszego niezapomnianego Nepala.

Na miejsce Mili pojawił sie kasztanowaty ogier KASIM rasy trakeńskiej hodowli Pana Marka Przeczewskiego. Jest to trzeci koń z tych samych rąk. Portos i Danlop to również wychowankowie tej samej hodowli.

zawody
 

Kasim to czterolatek po ogierze Gluosnis xx od klaczy Kamelia po Wiec. Do końca roku będzie on u nas na próbę, której celem będzie sprawdzenie konia w konkurencji wkkw i jego ewentualny start w Mistrzostwach Polski Młodych Koni .

Poniżej kilka słów o Kasimie ze strony Związku Trakeńskiego.

 W dniach 10 i 11 października 2009 roku przeprowadzono próbę dzielności po 100 dniach treningu dla ogierów trakeńskich. Ogiery były oceniane przez kierownika ZT – Mirosława Pałkowskiego, jeźdźca testowego – Jerzego Krukowskiego, który oceniał również w obu próbach klacze. Przyszłe reproduktory oceniała międzynarodowa komisja: Dieter Trepkau – Niemcy, Arunas Jurgaitis – Litwa oraz sędziowie z Polski: Tomasz Siedlanowski – przewodniczący komisji i członkowie: Zbigniew Witkowski i Adam Jończyk. Przed rozpoczęciem próby ogiery zostały poddane bonitacji z uwzględnieniem 7 elementów oceny w skali 0 – 10 punktów....Na trzeciej pozycji uplasował się KASIM (Gluosnis xx – Kamelia po więc) hod, i wł. Andrzej Przeczewski, uzyskując następujące indeksy: ogólny -117, ujeżdżeniowy 105 i skokowy – 119. U kierownika ZT znalazł uznanie w przydatności do treningu, charakterze i pracy w galopie. Jeździec testowy docenił jego wartość we wszystkich elementach, czyli jezdności, przydatności do ujeżdżenia i skoków. Komisja wysoko oceniła jego umiejętności w skokach luzem i uzdolnienia w galopie wytrzymałościowym. Kasim może być obiecującym koniem do konkurencji WKKW. Ogier ten uzyskał najwyższą bonitację, wynoszącą 53,5 punktów